3, 2, 1… z książką na start!

Od września bierzemy udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” organizowanym przez Instytut Książki i finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem na terenie kraju – jesteśmy jedną z ponad pięciu tysięcy bibliotek, które się do niej przyłączyły. Podobnie jest na terenie naszej gminy – Małych Czytelników nie brakuje, a my z radością wspieramy ich edukację czytelniczą.

Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które odwiedza jedną z pięciu naszych placówek – Oddział dla dzieci na Kościuszki 49 w Piasecznie, Zalesie Dolne, Zalesie Górne, Józefosław lub Głosków – otrzymuje wyjątkową wyprawkę czytelniczą. Poza kartą biblioteczną, którą mają wszyscy czytelnicy, dostaje Kartę Małego Czytelnika, na której może zbierać naklejki. Za dziesięć wizyt w bibliotece zostaje uhonorowane dyplomem Małego Czytelnika. Ale największą radością zawsze jest książka „Pierwsze czytanki dla…”, w której znaleźć można opowiadania i wiersze najlepszych polskich autorów literatury dziecięcej.