70 lat Biblioteki w Zalesiu Dolnym

We wtorek, 13 listopada, odbyły się uroczyste obchody 70-lecia istnienia Biblioteki Publicznej w Zalesiu Dolnym. Przez cały dzień w bibliotece czekało na naszych czytelników wiele atrakcji. Bogaty program Jubileuszu obejmował wydarzenia dla każdej grupy wiekowej.

Rozpoczęliśmy o godzinie 11 rozstrzygnięciem konkursu plastyczno-literackiego 70.URODZINY, w ramach którego dzieci i młodzież przygotowały kilkadziesiąt kart urodzinowych oraz życzeń dla Biblioteki. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w formie wystawy – gdy tylko skończyło się rozdanie dyplomów i nagród, dzieci popędziły w stronę tablic, aby pochwalić się swoimi dziełami.

Następnie dla laureatów konkursu i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im E. Krauze wystąpił Teatr Gargulec. Spektakl o numerze alarmowym 112 poderwał dzieci do wspólnego tańca i śpiewu. Widownia bardzo żywo reagowała na wydarzenia na scenie, szczególnie gdy pojawiał się na niej zły chochlik, którego za wszelką cenę próbowała zatrzymać przed psoceniem. Przez cały spektakl poważny temat przeplatał się z wybuchami śmiechu.

O godzinie 17.30 rozpoczęła się oficjalna część obchodów tego imponującego Jubileuszu. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi wieloletnia Dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Piaseczno pani Barbara Młodawska, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno pan Daniel Putkiewicz, zastępca Burmistrza pani Hanna Kułakowska oraz radna gminy Piaseczno pani Magdalena Woźniak. Wspólnie wysłuchaliśmy koncertu gitarowego Marka Baczyńskiego przy akompaniamencie Katarzyny Wojciechowskiej oraz fragmentu prozy autorstwa Umberto Eco. Podczas uroczystości licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać wystawę fotograficzną Tadeusza Tyszki, w całości poświęconą pięknym krajobrazom Zalesia Dolnego.

Ostatnim punktem programu było spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan, która opowiadała o życiu i twórczości Anny Jantar. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się nieznanych faktów z życia gwiazdy, usłyszeć wiele anegdot oraz zobaczyć niepublikowane fotografie. Nie obyło się bez oprawy muzycznej – największe przeboje Anny Jantar wykonała Anna Kowalska.

W ramach obchodów 70-lecia istnienia Biblioteki Publicznej w Zalesiu Dolnym powstała wystawa zewnętrzna o historii tej wyjątkowej placówki. Wielkoformatowe plansze można oglądać na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 2 im. E. Krauze od strony Alei Kasztanów.

Dziękujemy wszystkim zgromadzonym oraz zaangażowanym w 70-letnią historię Biblioteki.

• 15 listopada 2018 o 13:06:33 [aktualna wersja] przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno
  • 15 listopada 2018 o 12:49:39 przez Promocja Biblioteka Piaseczno