A co to jest biblioteka?

We wtorkowe południe do Biblioteki w Zalesiu Dolnym przywędrowały pięciolatki z Przedszkola Melodia. Jak co roku we wrześniu zaprosiliśmy przedszkolaki na pierwszą wizytę w bibliotece, ale tym razem wyjątkowo przygotowaliśmy dla nich powitalną niespodziankę.

Oczywiście najpierw pokazałyśmy dzieciom naszą placówkę, pospacerowaliśmy między regałami, wskazując gdzie mogą znaleźć książeczki dla siebie, a gdzie znajduje się literatura dla dorosłych. Maluchy z ogromnym zaciekawieniem oglądały półki pełne kolorowych książeczek i pytały jak można je wypożyczać.

Przeczytaliśmy opowiadanie Grzegorza Kasdepke „Wyścigi” ze zbioru „Pierwsze czytanki dla…”, które dzieci otrzymały w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Na koniec założyłyśmy całej grupie Karty Małego Czytelnika i zaprosiłyśmy do odwiedzania nas z rodzicami i zapełniania Kart naklejkami.