A nam ciągle mało! Święto Biblioteki

Przed nami wyjątkowy jubileusz siedemdziesięciolecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno obchodzony pod hasłem „A nam ciągle mało…”.

Jubileusz świętować będziemy w piątek 15 września w sali widowiskowej Centrum Kultury w Piasecznie. Z tej okazji dla mieszkańców gminy Piaseczno przygotowaliśmy spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk oraz koncert Margity Ślizowskiej i Kuby Mędrzyckiego pt. „Malarze Słowa”.

Przed spotkaniem autorskim zaprezentujemy film „A nam ciągle mało” przedstawiający historię biblioteki oraz naszą obecną działalność. Goście będą mogli również otrzymać publikację „Spacerkiem po… piaseczyńskich bibliotekach” oraz „Piaseczyńskie Legendy”, a także obejrzeć wystawę przygotowaną na podstawie bibliotecznych kronik. Będzie też możliwość złożenia życzeń bibliotece i bibliotekarzom w Fotobudce i skorzystania z Czytelni Plenerowej oraz bookcrossingu.

„Święto Biblioteki” realizowane jest w ramach projektu „A nam ciągle mało… Biblioteka Piaseczno na rzecz swoich mieszkańców – święto biblioteki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Fundacja Społeczeństwa Informacyjnego.

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.