BiblioLAB Piaseczno „Biblioteka(rz) wielu możliwości”- zostań ekspertem zjazdu!

Czym jest BiblioLAB?

BiblioLAB to propozycja innowacyjnej, aktywnej formy spotkania bibliotekarzy, łącząca w sobie elementy networkingu, pracy warsztatowej i wymiany praktycznej, branżowej wiedzy. Organizatorami spotkań są członkowie sieci LABIB, przy współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Pilotażowa edycja wydarzenia odbyła się 28 września 2017 r. w Lublinie – można o nim poczytać tutaj. W tym roku BiblioLABy odbędą się aż w pięciu województwach – małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubelskim.

Każdy z BiblioLABów będzie okazją do wzięcia udziału w zróżnicowanych tematycznie warsztatach, poznania bibliotekarzy z pasją, zainspirowania się nieszablonowymi i jednocześnie sprawdzonymi pomysłami na działanie, a także zaprezentowania dobrych praktyk ze swojej biblioteki podczas sesji stolików eksperckich.

Do udziału w wydarzeniach zapraszamy bibliotekarzy ze wszystkich typów bibliotekUdział w BiblioLABach jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: bit.ly/BiblioLAB2018

Biblioteka(rz) wielu możliwości

Mazowiecki BiblioLAB odbędzie się w Piasecznie 27 września 2018 r. w dwóch lokalizacjach: w budynku Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Kościuszki 5) oraz w Centrum Kultury w Piasecznie, Przystanek Kultura (Plac Piłsudskiego 9). Spotkanie będzie podzielone na 3 części. Po inauguracyjnych wykładach, nawiązujących do hasła zjazdu, bibliotekarze-eksperci z województwa mazowieckiego zaprezentują swoje najciekawsze projekty podczas sesji stolików eksperckich, a następnie zaprosimy wszystkich na praktyczne warsztaty tematyczne.

Rejestracja uczestników zjazdu rozpocznie się 6 września 2018 r.

Zostań ekspertem w mazowieckim BiblioLABie!

Obecnie prowadzimy nabór do stolików eksperckich. Poszukujemy 10 ekspertów, którzy podzielą się opowieścią o swoich projektach. Jeżeli pracujesz w bibliotece na terenie województwa mazowieckiego, działasz innowacyjnie, chcesz podzielić się swoim sukcesem z innymi bibliotekarzami – dajemy Ci przestrzeń. Zaprezentuj swoje działanie.

Aby zgłosić swój udział, wypełnij ANKIETĘ: bit.ly/BiblioLabEksperci

Na zgłoszenia do stolików eksperckich czekamy do 22 czerwca 2018 r. Ekspertów ogłosimy do 27 czerwca 2018 r. Wszystkie osoby, które nadeślą swoje zgłoszenia, zostaną poinformowane e-mailowo o wynikach rekrutacji.

Bibliotekarko & Bibliotekarzu, spotkajmy się w Piasecznie, by wspólnie dzielić się wiedzą i mnożyć pomysły!

Organizatorami wydarzenia są:

Ogólnopolska sieć dla bibliotekarzy – LABiB

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Partnerami i współorganizatorami wydarzenia są:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy – Przystanek Książka

Centrum Kultury w Piasecznie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Good Books – innowacje w kulturze i edukacji

Patronat honorowy:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Patronat medialny:

Lustro Biblioteki

Kontakt: grupalabib@gmail.com

Anna Wysocka tel. 501-631-473

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.