Czarodzieje z Hogwartu w Bogatkach

21 czerwca filia w Bogatkach zmieniła się nie do poznania! Zmieniło się nie tylko pomieszczenie biblioteki, ale też i sama bibliotekarka – pani Agnieszka, która w tym dniu nie wypożyczała tradycyjnie książek, tylko czarowała.

Dzieci, żeby wyjść z biblioteki musiały stawić czoła przygodom rodem jak z książki. Nie przypadkowej książki, bo samego Harrego Pottera! Od rozwiązywania zagadek, przez zagłębianie się w odmęty jeziora po walkę ze złowieszczymi dementorami. A wszystko to, żeby odnaleźć słynne Insygnia Śmierci. Były wydmuszki jajek ukryte między książkami, a w nich dalsze kroki do rozwiązania zagadki, był tajemniczy słój, niezwykłe kamienie, magiczna różdżka – dzięki nim udało się uwięzionym czytelnikom  odnaleźć skarb – klucz, którym można było otworzyć drzwi i wyjść z biblioteki. Bezcenny uśmiech i brawa od uczestników na koniec wyraziły zachwyt taką przygodą.

Zabawa inspirowana znanym Escape Room przygotowana została przez Malinę Tyszkę pod czujnym okiem i zaangażowaniu pani Agnieszki Tyszki.