Dlaczego chcemy, by dzieci nas słuchały?

Warsztaty „Moje dziecko mnie nie słucha” zgromadziły 16 listopada w bibliotece w Józefosławiu liczną grupę rodziców, którzy chcą świadomie przeżywać swoje rodzicielstwo. Na warsztatach mieli możliwość zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co tak naprawdę jest dla nich kluczowe w ich relacji z dzieckiem. Mogli zastanowić się, z czego może wynikać „Nie” ich dziecka, by przekonać się, że jest ono jakąś ważną informacją o dziecku, a nie działaniem nastawionym przeciwko nim samym. Ponadto mieli okazję poznać najważniejsze zasady komunikacji opartej na empatii, która zwiększa szansę na wzajemne słyszenie się w relacji z dzieckiem, a także zapoznali się z najnowszą wiedzą z neurobiologii, której znajomość może być dużym wsparciem w rodzicielskich zmaganiach.

Warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek”.