W dniach od 20-24 lutego 2017 roku odbywały się zajęcia feryjne w filii w Józefosławiu. Każdego dnia dzieci miały możliwość nauczyć się czegoś nowego. W poniedziałek na zajęciach „Tańcowała igła z nitką” dzieci szyły sówki z filcu. We wtorek w bibliotece gościł niezwykły zwierzak – owczarek niemiecki Fado ze swoją opiekunką panią Katarzyną Sirak. Dzieci dowiedziały się jak opiekować się psem, aby był szczęśliwy, mogły go nakarmić i wygłaskać.

W środę dzieci udały się w dwugodzinną podróż do Japonii. Gościem honorowym spotkania była wolontariuszka pani Krystyna Zabojszcz-Mieszkowska, która jest nauczycielką języka japońskiego. Uczestnicy mogli obejrzeć tradycyjny strój japoński, wysłuchać opowieści o historii i kulturze Japonii. Pani Krystyna przeczytała po japońsku baśń „Momotaro”. Dzieci poznały sztukę origami i wykonały samurajskie hełmy, a na zakończenie laleczki Yumi. W czwartek biblioteka zamieniła się w czarodziejską pracownię – dzieci tworzyły figurki z masy solnej. Ostatniego dnia ferii bawiliśmy się w teatr. Dzieci używając swojej wyobraźni stworzyły postacie do teatrzyku z drewnianych łyżek. Potem mogły obejrzeć i wysłuchać opowieści „Mój przyjaciel Kemushi” oraz „Pani Zamieć” w teatrzyku kamishibai. Chętni mogli wymyślić bajkę i zaprezentować ją innym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas podczas ferii.