Gramy z WOŚP – to już tradycja!

Jest taka niedziela raz w roku, kiedy nasza biblioteka zmienia się niemalże w oddział banku, a wśród książek stoją puszki z pieniędzmi, które skrupulatnie przeliczają wolontariusze. Nasza biblioteka regularnie już włącza się w prace sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piasecznie. Udostępniamy przestrzeń na pracę sztabu i wolontariuszy, pomagamy w liczeniu pieniędzy, a w tym roku po raz pierwszy jedna z nas – bibliotekarka   z filii w Bogatkach, Agnieszka Tyszka – przekazała na aukcję ręcznie robioną maskotkę – ośmiornicę.

Do pracy w tym dniu mobilizuje się zawsze wiele osób. Wyrazy uznania należą się także pracownikom Centrum Kultury oraz wszystkim wolontariuszom pracującym w sztabie. To dzięki nim atmosfera była cudowna, a emocje wraz z każdą kolejna puszką tak ogromne, że mimo zmęczenia nadal dopisywał humor i pojawiały się uśmiechy.

Dla kogo do wszystko? Przypomnijmy, że w tym roku graliśmy dla najmłodszych – naszym celem było wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Udało się zebrać 199 957, 22 zł, ale nadal trwają licytacje, więc wynik z pewnością będzie większy. Do zobaczenia za rok!

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.