Jeden do jednego – spotkanie z komiksem

We wtorkowy poranek w Filii Głosków odbyło się spotkanie z Panem Sebastianem Sękiem, autorem komiksu „Jeden do jednego”. Komiks opowiada o podziemnych rozgrywkach piłkarskich, a skupia się na dwóch elementach – na meczu Warszawa – Kraków w Piasecznie w 1943 roku i na postaci Tomasza Jaroszyńskiego – lokalnego działacza, restauratora, bardzo zasłużonego działacza struktur piłkarskich.

Pan Sebastian przygotował prezentację, która przybliżyła pracę nad komiksem. Wyjaśnił dzieciom, że ilustracje wzorowano na archiwalnych zdjęciach, a historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

Spotkanie było bardzo ciekawe, na koniec dzieci chętnie zadawały autorowi pytania na temat jego pracy i nie tylko.

Książkę ” Jeden do jednego” można zakupić w naszej filii w cenie 30 zł.

• 14 maja 2019 o 14:35:39 [aktualna wersja] przez Filia Głosków Biblioteka Piaseczno
  • 14 maja 2019 o 14:35:08 przez Filia Głosków Biblioteka Piaseczno