Jestem Polką i Polakiem

„Bohaterowie zrozumieli, że tylko współpracując ze sobą mogą walczyć z murem. W końcu udało się go zburzyć. Polacy odzyskali niepodległość dzięki wspólnej walce i sprzyjającej sytuacji politycznej. Państwo polskie zostało odbudowane. Teraz naszym obowiązkiem jest szanowanie się nawzajem i troska o nasz kraj”

W poniedziałkowe przedpołudnie, zaraz po majowych świętach narodowych, uczniowie z klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Józefosławiu pojawili się w bibliotece, żeby uczestniczyć multimedialnych warsztatach w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Czekały na nich między innymi materiały przygotowane przez Dział Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, w tym krótki film animowany „Mieszkańcy spod 11”. Wspólnie rozwiązywali zagadki, wskazywali symbole narodowe, poznawali zabytki, ważne daty i postaci z historii Polski. W skupieniu wysłuchiwali kolejnych poleceń i ochoczo zgłaszali się do odpowiedzi. Na koniec przygotowali puzzle z różnymi elementami charakterystycznymi dla Polski, które złożyły się w dużą mapę naszego kraju.

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.