Koncert „Sonety Krymskie – śladami Adama Mickiewicza”

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Bibliotece Publicznej w Zalesiu Dolnym!
Na miesiąc przed 164. rocznicą śmierci Adama Mickiewicza, Michał Konstrat wykona najbardziej znany cykl sonetów wieszcza „Sonety krymskie”.
Widowisku muzycznemu towarzyszyć będzie opowieść o czasach i okolicznościach powstawania wierszy, a także o ich tematyce.

Michał Konstrat to śpiewający autor, twórca muzyki do wierszy m.in. Asnyka, Mickiewicza, Szekspira i Iwaszkiewicza. Wykonawca, interpretator oraz tłumacz pieśni bardów rosyjskich – Mitiajewa, Dolskiego, Rozenbauma, Okudżawy i Wysockiego. Akompaniuje sobie na gitarze klasycznej. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej, poetyckiej i poezji śpiewanej. Współtwórca płyty pt. „Nasz Wysocki” (MTJ, 2013).

Wstęp wolny!

• 22 października 2019 o 06:50:25 [aktualna wersja] przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno
  • 30 września 2019 o 14:07:59 przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno