Kotki i gąski, czyli spotkanie z Joanną Krzyżanek

We wtorek 16 października Joanna Krzyżanek – autorka bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci, między innymi cyklu opowiadań o kurze Adeli, o Kocie Papli, czy Cecylce Knedelek – spotkała się z dziećmi w filiach w Zalesiu Górnym oraz w Zalesiu Dolnym.

Spotkania te są częścią projektu ,,Przekąski literackie” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie „Ciąg Dalszy Nastąpi” we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Autorka przeniosła wszystkich w świat barwnych opowieści wzbogacanych prezentacją multimedialną. Opowiadała o swoich książkach, przedstawiła wszystkich bohaterów. Dzieci dowiedziały się o początkach jej twórczości oraz o pierwszej książce, którą napisała jeszcze jako mała dziewczynka (książeczka ta stała się jej największym skarbem). Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki, które pachną – wystarczy potrzeć dłonią o stronice, a wtedy rozchodzi się niesamowity zapach. Nie zabrakło również zabaw ruchowych.

Na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach manualnych – w Zalesiu Górnym każdy wyczarował z tektury kotka, natomiast w Zalesiu Dolnym uczestnicy stworzył wełniano-filcowe gąski.