Malarstwo to próba oddania ulotnej chwili – wernisaż p. Urszuli Tarchalskiej-Kalinowskiej

„Malarstwo to światło. Światło wydobywa wszystko z nicości i odbija się od wszystkiego w różny sposób, dzięki czemu powstają kolory. Malarstwo to próba oddania ulotnej chwili” – Zygmunt Miłoszewski, Bezcenny.

Sztuka utrwala to, co ulotne, chroni przed zatratą i przemijaniem. Na przestrzeni wieków malarstwo i literatura przenikały się wzajemnie i funkcjonowały w harmonii. Wzbudzały i wzbudzają w ludzkich sercach wiele emocji.

W dniu 19. 03. 2018 r. wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się w bibliotece, by obejrzeć wystawę obrazów p. Urszuli Tarchalskiej-Kalinowskiej. Wystawa przeniosła oglądających do malowniczych krain Puszczy Augustowskiej i Polesia. Nie zabrakło też krajobrazów z Chrowacji oraz afrykańskiej sawanny.

Wernisaż został wzbogacony występem muzycznym, a czas upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze.

• 21 marca 2018 o 14:53:27 [aktualna wersja] przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno
  • 21 marca 2018 o 14:53:27 przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno