W dniu 8.03.2017 roku o godzinie 10:00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Hernik, zastępcą dyrektora Centrum Kultury w Piasecznie oraz wieloletnim szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci rozmawiały z gościem na tematy związane z udzielaniem pomocy innym ludziom. Zastanawiały się, czym tak naprawdę jest wolontariat i dlaczego warto pomagać.

Potem Pani Kasia opowiedziała dzieciom o swojej pracy i zaangażowaniu w prowadzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazuje się, że wcale nie tak łatwo przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Potrzebne są do tego chęć niesienie pomocy innym oraz wsparcie właśnie ze strony wolontariuszy, którzy bezinteresownie biorą udział w akcji. Nawet pies Pani Kasi, Bako, aktywnie włącza się w niesienie pomocy innym. Na koniec każde dziecko otrzymało serduszko i gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 4 oraz z Przedszkola nr 1 w Piasecznie.