(Nie)codzienny narzędziownik bibliotekarza – szkolimy się!

W czwartek, 8 listopada, zamknęliśmy nasze biblioteki, by wszyscy pracownicy wzięli udział w szkoleniu w ramach konkursu „Re-Animuj się!”. Temat warsztatu to „(Nie)codzienny narzędziownik bibliotekarza”, a poprowadziła go Monika Schmeichel-Zarzeczna – historyk sztuki, animatorka kultury, bibliotekarka, grafik i kurator wystaw. Monika obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, gdzie prowadzi warsztaty i spotkania dla różnych grup wiekowych. Jest również członkinią Ogólnopolskiej Sieci Bibliotekarzy LABiB oraz ambasadorką EPALE.
Poznaliśmy nowoczesne narzędzia i aplikacje ułatwiające codzienną pracę bibliotekarza oraz uczyliśmy się, jak najlepiej promować nasze działania. Poznaliśmy między innymi: Lumen5, LanguageTool, Genarator memów, Learning apps, Kahoot i Mentimeter. Już niedługo efekty szkolenia będziecie mogli zauważyć na naszych zajęciach oraz stronie internetowej i Facebooku.
Dziękujemy Centrum Kultury w Piasecznie oraz Klubowi Kultury w Bogatkach za gościnność i użyczenie sali na potrzeby organizacji warsztatów.