Noc Bibliotek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno

W dniu 2.06.2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek.

W Oddziale dla dzieci i młodzieży tego wieczora zaroiło się od smoków! Wraz z Panem dr. Markiem Sikorskim uczestnicy wyruszyli w podróż do krainy smoków i rycerzy. Prelegent wygłosił ciekawy wykład „Walka rycerzy ze smokami” , w którym przedstawił wizerunki bestii w różnych kulturach świata. Na tę okazję zostały przygotowane wystawy „Na tropach Smoka Wawelskiego” oraz „Smoki i smokobójstwo”.

W Oddziale dla dorosłych każdy mógł spróbować swoich sił w grze bitewnej Warhammer, którą udostępnił na ten czas sklep Destoryer. W czasie spotkania uczestnicy mieli okazję poznać zasady i mechanikę gry, podziwiać pięknie zdobione figury oraz ręcznie zrobioną makietę. Taka rozgrywka zapewnia świetną zabawę i wciąga na długie godziny.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Od godziny 19:00 odbył się pokaz robotów Dash, Finch i LOFI. Każdy mógł przyjść i z pomocą trenerów Lokalnego Klubów Kodowania zaprogramować roboty.

Czas mijał w miłej i radosnej atmosferze.
Na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy za rok!

• 27 czerwca 2017 o 10:31:53 [aktualna wersja] przez Kościuszki Oddział Dla Dzieci
  • 27 czerwca 2017 o 10:31:53 przez Kościuszki Oddział Dla Dzieci