Piaseczyński portal ludzi książki Literacka Mapa Piaseczna

Efektem naszego projektu jest piaseczyński portal ludzi książki Literacka Mapa Piaseczna.

Portal zawiera biografie osób związanych z książką – m.in. pisarzy, ilustratorów, grafików, wydawców, historyków, bibliotekarzy, dziennikarzy, pedagogów. Są to osoby, które mieszkają lub mieszkały w gminie Piaseczno, przebywały tu jakiś czas lub przyjeżdżały w odwiedziny. Liczba biografii jest imponująca, a nie wszyscy autorzy znaleźli się jeszcze na portalu.

Portal Literacka Mapa Piaseczna będzie uzupełniany na bieżąco. Chcemy go tworzyć razem z mieszkańcami i wszystkimi zainteresowanymi. Dlatego zachęcamy do informowania nas o osobach, które według naszych czytelników są warte opisania, lub samodzielnego przesyłania not biograficznych i materiałów ikonograficznych na ich temat.

Portal jest kontynuacją publikacji „Literacka Mapa Piaseczna” wydanej w 2016 roku przez Fundację ARKA im. Józefa Wilkonia we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno. W 2017 roku publikacja uzupełniona o nowe noty biograficzne została wydana przez bibliotekę. Pomysłodawcą koncepcji „Literackiej Mapy Piaseczna” jest Blanka Wyszyńska-Walczak z Fundacji ARKA.

Portal powstał w ramach projektu „Piaseczyński portal ludzi książki – Festiwal Pięknej Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno wraz z Fundacją ARKA im. Józefa Wilkonia dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.