Piaseczyńskie Miasto Kobiet 2018

Dzień Kobiet za nami, ale to nie znaczy, że mamy zapomnieć o płci pięknej. Dlatego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno w sobotę zaprosiła panie na wyjątkowy wieczór w towarzystwie kobiet podziwianych, inspirujących, silnych i twórczych, czyli Ilony Łepkowskiej i Olgi Bończyk, które umiliły nam czas podczas III Piaseczyńskiego Miasta Kobiet.

Pierwsza część wydarzenia zarezerwowana była dla Ilony Łepkowskiej – znanej scenarzystki filmowej, autorki scenariuszy serialowych, a także autorki książki Pani mnie z kimś pomyliła. Rozmowę poprowadziła Magda Mikołajczak-Olszewska. Pani Ilona opowiadała o swojej pracy w telewizji, mówiła o kulisach powstania książki i rozbawiała publiczność celnymi spostrzeżeniami na temat show-biznesu. Zdradziła też, nad czym obecnie pracuje, a jest to serial, którego scenariusz napisano na podstawie powieści Ałbeny Grabowskiej Stulecie Winnych. Publiczność pytała panią Ilonę o kolejne książki i jej prywatne życie, następnie nadszedł czas na autografy. Nie były to jednak zwykłe podpisy na książkach – scenarzystka dla każdego przygotowała inny, osobisty wpis, czym zachwyciła jeszcze bardziej.

Druga część Piaseczyńskiego Miasta Kobiet należała do Olgi Bończyk, która zaśpiewała dla nas „Piosenki z Klasą”. W repertuarze pojawiły się m.in. utwory Ireny Santor, Nataszy Zylskiej czy Anny Jantar. Piosenki przeplatane były opowieściami, anegdotkami i żartami. Artystka w fantastyczny sposób serwowała publiczności przeróżne emocje – od rozbawienia przechodziliśmy w nostalgię aż po wzruszenie. Pojawiły się piosenki energetyczne, ale też takie, które sprawiły, że łezka zakręciła się w oku. Najwięcej emocji zarówno Oldze Bończyk, jak i piaseczyńskiej publiczności zafundowała piosenka „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, podczas której artystka zaśpiewała z podkładem, na którym pojawił się wokal Zbigniewa Wodeckiego. Po recitalu można było porozmawiać z aktorką, zrobić pamiątkowe zdjęcie i zdobyć autograf.

Kolejne Piaseczyńskie Miasto Kobiet już za nami, a emocji jak zawsze nie brakowało.

• Organizatorem Piaseczyńskiego Miasta Kobiet jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno
  • Współorganizatorem Centrum Kultury w Piasecznie
  • Partnerem Piaseczyńska Rada Seniorów
  • Partnerzy medialni: TV Zalesie, „Gazeta Piaseczyńska”, „Przegląd Piaseczyński”