„Podróże po Meksyku” – spotkanie w bibliotece w Józefosławiu

Biblioteka w Józefosławiu zaprasza 14 marca o godzinie 19.00 na spotkanie z fotografem Julią Zabrodzką, która opowie o Meksyku. Co noszą najmodniejsze Indianki w Zinacantán? O czym milczy głuchoniemy Bor, syn szamana z lakandońskiej dżungli? Dlaczego w czasie karnawału w Tenejapie wszyscy gonią słomianą krowę? Czego możemy się nauczyć od Prawdziwych Ludzi, i innych potomków starożytnych Majów? Zapraszamy na opowieści z południa Meksyku. Wstęp wolny!

Julia Zabrodzka – absolwentka socjologii, od kilku lat fotografuje świat dla magazynów podróżniczych i prasy kobiecej. Na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Podróże”, publikowała także w „Wysokich Obcasach”, „Kontynentach”, „Esquire”, „Pani” i miesięczniku „Znak”. W podróżach najbardziej lubi powroty do tych samych miejsc i ludzi. Na pytanie, gdzie najbardziej chciałaby pojechać, od lat odpowiada niezmiennie: „do Meksyku!”.