Potterowa noc w Zalesiu Górnym

W piątek 8 czerwca w filii w Zalesiu Górnym czekała na wszystkich moc atrakcji z okazji Nocy Bibliotek. Rozpoczęliśmy spotkaniem z Danielem Muniowskim, znawcą Harry’ego Pottera, prowadzącym kanał Strefa Czytacza. Daniel opowiadał o jedzeniu w cyklu powieści J.K. Rowling, a swoją wiedzą zadziwił wszystkich. Następnie przyszedł czas na czytające rodziny. Pod okiem Magdy Olszewskiej rodzice i dzieci zabawiali publiczność krótkimi tekstami z morałem. Późnym wieczorem natomiast ponownie wkroczyliśmy do świata Harry’ego Pottera. O 21.00 rozpoczął się escape room, w którym uczestnicy musieli wykazać się sprytem, wiedzą i znajomością powieści. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się równie dobrze jak my!

Spotkanie z Danielem Muniowskim odbyło się w ramach projektu ,,Przekąski literackie” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie „Ciąg Dalszy Nastąpi” we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Po więcej informacji zapraszamy na bloga: https://przekaskiliterackie.wordpress.com/