Ślimak, ślimak chodź na piknik!

Wiedzieliście, że ślimaki są w paski? Na dodatek kolorowe? Że mogą być malinoworóżowe lub słonecznikowożółte? Że mają wielkie zdziwione oczy i są zrobione… z makaronu? Nie wiedzieliście? To zerknijcie na zdjęcia, a zobaczycie je nawet na własne oczy! 😉 Niedzielny Ekopiknik w Józefosławiu opanowały urocze ślimaki z makaronowymi muszelkami, a sprawcami tego zamieszania byli nasi czytelnicy!

Filia w Józefosławiu po raz kolejny uczestniczyła w rodzinnym pikniku, organizowanym na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego przy ul. Ogrodowej. Na nasze stoisko pakowałyśmy się kilka dni, ale wydaje nam się, że dzięki temu na nudę nie mogliście narzekać 🙂 Poza plastyczną zabawą w ślimaczki, które wykonać można było własnoręcznie z makaronu, plasteliny i kolorowych flamastrów, czekało na Was bowiem morze atrakcji – loteria z nagrodami, w którą zagrać mogliście… na tablecie, gra „nakarm smoka”, sowie zagadki i fioletowa gra planszowa sprawdzająca Waszą wiedzę o klasycznych bajkach. Poza tym oczywiście książki, kolorowe leżaki i mnóstwo naszych bibliotecznych gadżetów. W trakcie pikniku mogliście ponadto zaproponować imię dla naszej bibliotecznej maskotki – przypominamy, że konkurs dalej trwa!

Mimo lejącego się z czerwcowego nieba żaru, dopisaliście nam tłumnie za co bardzo dziękujemy! Tak miło było Was widzieć w letnich nastrojach, poza murami naszej biblioteki. Było fantastycznie i już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję za rok!