Słowik, bocian i zielone pióra

-A co to za ptak robi tak? – spytała Asia, po czym wcisnęła guzik „Play” na czarnym magnetofonie i całą bibliotekę wypełnił śpiew… – Kogo słyszycie? – zachęciła przedszkolaki – To bohater naszej dzisiejszej opowieści! Pamiętacie go? – To słowik!!! – wykrzyknęli prawie wszyscy na raz i mieli oczywiście absolutną rację.

Zanim filia w Józefosławiu wypełniła się głosami słowika, kaczki oraz sowy nasi dzisiejsi goście z przedszkola Incy-Wincy wysłuchali opowieści o pierwszym z wymienionych ptaszków. Wysłuchali i obejrzeli, gdyż przygotowałyśmy dla nich przedstawienie w drewnianym, japońskim teatrzyku kamishibai. Nie był to bynajmniej koniec atrakcji! W niecałą godzinkę udało nam się zmieścić także biblioteczną grę ze znajomości bajek, obejrzeć kilka interaktywnych książek, wysłuchać historii dziwnego ptaka, ułożyć puzzle z wizerunkami… ptaków, a jakże! 😉 Na sam koniec zostały nam tylko zielone pióra, kilka tubek kleju i kolorowych skrawków tektury oraz filcu – wszystko po to, żeby z biblioteki, po tak ptasiej lekcji, wyjść z własnym papierowym skrzydlatym przyjacielem.