Spędź tydzień z biblioteką podczas Tygodnia Bibliotek

Macie już plany na majówkę? To dobrze:) Bo my już mamy plany na tegoroczny Tydzień Bibliotek, który odbywa się pod hasłem „#biblioteka”. Pod tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, warsztaty, imprezy, konkursy, akcje, projekty. Biblioteka wciąż poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami.

Widzimy się zaraz po majówce w bibliotece w Józefosławiu, gdzie przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Zapraszamy Małych i Dużych wielbicieli książek:)

7 maja, godz. 12.00  – Spotkanie dla młodzieży z pisarką Anną Onichimowską wokół książki „Dziesięć stron świata”, czyli dziesięć różnych losów, dziesięć portretów i dziesięć marzeń 15-latków.

Dziesięć stron świata i dziesięć historii. Losy piętnastolatków żyjących w różnych miejscach na ziemi: w Indiach, na Ukrainie, w Finlandii, w Stanach Zjednoczonych czy w Senegalu. Książka nominowana do nagrody „Książka Roku” przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY.
Wstęp wolny!

8 maja, godz. 12.00Złap książkę Junior!

Rozwiąż zagadkę i znajdź książkę w swojej okolicy

1. Dołącz do wydarzenia ZŁAP KSIĄŻKĘ JUNIOR! na naszym facebooku i czekaj na wskazówki.
  2. 8 maja o 12.00 pojawią się tam zagadki, w których zaszyfrowane będzie miejsce ukrycia książek.
  3. Zdobądź bazę.
  4. Złap książkę – na hasło BIBLIOTEKA
  5. Pochwal się tym – opublikuj zdjęcie nagrody na WYDARZENIU lub wyślij mailem na adres: jozefoslaw@archiwum.biblioteka-piaseczno.pl

Gra dla dzieci w wieku 5-12 lat. Grajcie wspólnie z rodzicami, starszym bratem, siostrą, którzy mają konto na facebooku.

9 maja, godz. 17.00-20.00 Szydełkujemy torby na książki

warsztaty z podstaw szydełkowania dla młodzieży (16+) i dorosłych
Liczba miejsc ograniczona. Aby zapisać się na zajęcia trzeba wypełnić kartę zgłoszenia udziału (dostępna w bibliotece lub poniżej) oraz dostarczyć osobiście lub skanem na adres jozefoslaw@archiwum.biblioteka-piaseczno.pl.

Regulamin Warsztatów
Karta zgłoszenia udziału

11 maja, godz. 12.15-13.45warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci „Pozytywnie w bibliotece”

warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat

Regulamin Warsztatów
Karta zgłoszenia udziału

15 maja, godz. 11.15Kamishibajki – coś dla ucha malucha

Zapraszamy dzieci (1,5+) z opiekunami na przedstawienie w japońskim teatrzyku Kamishibai. Tego dnia będzie czekała niespodzianka dla maluchów:)
Wstęp wolny! Bezpośrednio przed zajęciami należy wypełnić kartę zgłoszenia udziału w zajęciach.

Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

• 26 kwietnia 2019 o 12:06:36 [aktualna wersja] przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno
  • 26 kwietnia 2019 o 12:06:36 przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno