Spotkania autorskie z Elżbietą Zubrzycką

28 października 2019 gościem projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek” będzie dr Elżbieta Zubrzycka.  O godzinie 9.15 młodszym dzieciom opowie o  „Przyjaźni albo przemocy w klasie” na przykładzie książek: seria o przygodach zajączka Filipa, „Mały wielki przyjaciel”, „Chce mieć przyjaciela”. O godzinie 10.30 dla młodzieży odbędzie się spotkanie pt. „Nie poddawaj się. Jak znaleźć wyjście z każdej sytuacji?” na przykładzie książek „Nie poddawaj się”, „Tajemnice pod lupą”.

Spotkania w filii w Józefosławiu, ul. Julianowska 67A. Wstęp wolny.

Dr Elżbieta Zubrzycka – biolog, psycholog, terapeutka. Założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, które do dzisiaj wydało ponad 1500 tytułów z zakresu nauk społecznych i jest uznawane za jedno z najlepszych merytorycznie wydawnictw w Polsce. Do 2012 roku była jego prezesem, a po przejęciu firmy przez synów zajęła się prowadzeniem wydawnictwa psychologicznego GWP dla dzieci.
Jest autorką 6 książek dla dorosłych (popularnonaukowych „Narzeczeństwo, małżeństwo, rodzina. Rozwód?” (1993), „Schudnąć bez diety” (1992), „Trudne pytania. Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci i żałobie (2016), i we współautorstwie: „Superwizja konsultacyjna” (2007), „Doskonalenie zawodowe – superwizja” (2008), „Siła kobiet w biznesie (2015); oraz ponad 30 książek dla dzieci, z których wiele zostało lekturami szkolnymi, ze względu na swój edukacyjny charakter: „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” „Słup soli”, „Powiedz komuś”, „Czy mogę pogłaskać psa?”, „Wielkie przygody małej kropelki wody”, „Marek – chłopiec, który miał marzenia”, „Marudek i Pogodek” i inne.
Stworzyła Program „Bezpieczne dziecko”, mający chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Na program składają się książki jej autorstwa i innych profesjonalistów. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu poczucia własnej wartości, komunikacji i rozwoju osobistego. Przez 7 lat w Radiu Plus występowała w programie: „I jak to jest, pani psycholog”, a od września 2018 roku w Radio Gdańsk w programie „Książki, które pomagają żyć” w piątki o 18:30.

• 30 października 2019 o 09:27:33 [aktualna wersja] przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno
  • 25 października 2019 o 17:08:27 przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno