Spotkania autorskie z Wojciechem Widłakiem

W naszej bibliotece odbędą się dwa spotkania z pisarzem dla dzieci Wojciechem Widłakiem w dniu 6 marca. Autor książek o Panu Kuleczce i o Wesołym Ryjku porozmawia z dziećmi na temat tego, co jest potrzebne do napisania książki, skąd się biorą pomysły, jak działa wyobraźnia. Przeczyta także fragmenty swoich książek. Po zakończeniu spotkania będzie możliwość zakupu książek z autografem.

Spotkania 6 marca:
godz. 9.00 – Biblioteka Główna – Oddział dla dzieci, ul. Kościuszki 49
godz. 11.00 – Filia w Józefosławiu, ul Urocza 14

Wojciech Widłak – pisarz, redaktor. Wieloletni członek redakcji miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Współautor serii podręczników do szkoły podstawowej (Był sobie człowiek), autor tekstów i współredaktor wielu publikacji do klas 0-3. Ma w dorobku około dwudziestu książek, m. in. serie o Panu Kuleczce (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). W 2012 roku za przejmującą opowieść o chorobie dziecka Dwa serca anioła (z ilustracjami Pawła Pawlaka) otrzymał nagrodę Dużego Donga (przyznawaną przez polską sekcję IBBY). Laureat m.in. Nagrody Literackiej „Srebrny Kałamarz” im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) i nagrody Guliwer w krainie Liliputów (2013).

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.