Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Czytanie nie boli – prawda czy fałsz?

Czy istnieje szkoła dla pisarzy? Ile trzeba mieć lat, żeby zostać pisarzem? Czy pisarz może robić błędy? Jaki rekord świata pobiła Astrid Lindgren? Kim z zawodu był autor „Alicji w Krainie Czarów”?

Znacie odpowiedzi na te pytania? Jeśli tak to plus dla Was! 😉 Jeśli natomiast nie, a chcielibyście się dowiedzieć, to wpadajcie do biblioteki na spotkanie z osobą, która odpowiedzi ma w małym paluszku. Joanna Olech – autorka książek dla dzieci i młodzieży, m.in. znanej ze szkolnej ławki „Dynastii Miziołków”. To właśnie ta opowieść będzie jedną z głównych bohaterek spotkania autorskiego, które odbędzie się 19 listopada o godzinie 10.00 w filii w Józefosławiu. W jego trakcie obejrzycie różne wydania i wersje językowe tej książeczki oraz usłyszycie jej fragment w wykonaniu pisarki. Ale to nie wszystko! Porozmawiacie też o tym czym jest „język kolokwialny”, rozwiążecie quiz i weźmiecie udział w konkursie na mini-opowiadanie o… smoku! Nudno na pewno nie będzie! Zapraszamy!

Spotkanie w ramach projektu ,,Przekąski literackie” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie „Ciąg Dalszy Nastąpi” we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.