Spotkanie z autorskie z Wiolettą Piasecką

W ramach Tygodnia Bibliotek serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką, Wiolettą Piasecką.

• 8 maja 2018 o godzinie 8.30 w filii w Jazgarzewie
  • 8 maja 2018 o godzinie 10.30 w filii Piaseczno-Osiedle
Wioletta Piasecka, autorka bajek i baśni dla dzieci.

Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. Zaczarowana kraina bajek, wydanym przez wydawnictwo Qvo Vadis. Znalazło się tam siedem utworów. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena. Jednak sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej”  Ponadto baśń Dawno temu w Betlejem została wydana przez Wydawnictwo św. Wojciecha. W 2003r. miała debiut pierwsza sztuka teatralna pt. „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba” zagrana przez agencję artystyczną Qfer, podczas uroczystego zakończenia Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Sztuka ta otrzymała również pierwszą nagrodę podczas ogólnopolskiego przeglądu sztuk teatralnych fArt w Kłodzku. W 2005r. książka Dawno temu… została uznana za najlepszą książkę roku i otrzymała główną nagrodę Fundacji Elbląg. W 2004r. Wioletta Piasecka za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie. Książki Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze m. in. w Bibliotece Publicznej w Warszawie Dzielnicy Wilanów, Bibliotece Publicznej w Pawłowicach, Bibliotece Publicznej w Sławnie, Szkole Podstawowej Nr 12 w Elblągu, Bibliotece Publicznej w Siedlcach i wielu innych.

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.