Spotkanie z Michałem Ogórkiem

W piątkowy wieczór piaseczyńską bibliotekę odwiedził dziennikarz, felietonista, satyryk, autor książek – Michał Ogórek.

Podczas wieczoru autorskiego, który miał miejsce 16 listopada, gość skupił się głównie na swojej najnowszej książce Sto lat!. Opisuje w niej przywódców Polski i kult, jakim są otaczani. Przekonuje również, że wiele rzeczy w historii jest powtarzalnych. W czasie spotkania Michał Ogórek żywo opowiadał o postaci Marszałka Piłsudskiego, odczarowując przed zebraną publicznością postać tego kultowego wręcz wodza. Rozbawiał mieszkańców Piaseczna anegdotami z życia Piłsudskiego, opisywał jego następców i współczesnych polityków. Na koniec autor rozdawał autografy i dyskutował z czytelnikami podczas smacznego poczęstunku. Do ostatnich minut spotkania zabawiał nas swoim wyjątkowym humorem, między innymi prezentując nowe zastosowanie torby, którą otrzymał w ramach podziękowania za odwiedziny w piaseczyńskiej bibliotece. To było naprawdę przepyszne spotkanie – zarówno dla ducha, jak i ciała!

Spotkanie z projektu „Przekąski literackie” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie „Ciąg Dalszy Nastąpi” we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.