Strefa KreaTYwni – dodaj do ulubionych!

Drewniane drzewo, kółko i krzyżyk na kolorowych poduchach, szary kosz w białe kropki wypełniony flamastrami, farby i plandeki we wszystkich kolorach tęczy, roboty, tablety, mapa świata na dmuchanej piłce… O co w tym wszystkim chodzi!? My Wam powiemy! Chodzi o Waszą kreatywność!  😉

Pamiętacie, jak jeszcze kilka chwil temu wspominaliśmy Wam, że drzwi filii w Józefosławiu nie zamykają się od ciągłych wizyt kurierów? Śpieszymy donieść, że już się zamknęły. Otworzyły się natomiast drzwi, czekającej już na Was niecierpliwie Strefy KreaTYwni! Znajdziecie w niej piękny i własnoręcznie wykonany przez naszych wolontariuszy napis, mnóstwo materiałów, worek pomysłów, inspiracji i olbrzymie pole do działania właśnie dla Was! Stworzyliśmy ją z myślą o Was i marzy nam się, żeby to właśnie pod Waszymi skrzydłami się rozwijała.

Na przyniesione w pocie czoła przez kurierów sprzęty, rzucić możecie okiem przeglądając zdjęcia. Zachęcamy jednak do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania z nich, w trakcie zajęć, które dla Was szykujemy. Planujemy dużo i intensywnie, nie ograniczamy się do jednej ścisłej dziedziny i tematyki. Będziemy tworzyć! Eksperymentować! Uczyć poprzez zabawę! Współdziałać! Dzielić się umiejętnościami, razem i na różnych polach! Bo w końcu kreatywność niejedno ma imię!

Oto co dla Was przygotowaliśmy:

Kodowanki

Będziemy prowadzić warsztaty z kodowania, wykorzystując Ozoboty, Photony, Scottie Go! oraz tablety, a podczas zajęć z najmłodszymi zestaw „Kodowanie na dywanie”.

Rytmowanki

Zaprosimy Was do zabawy Bum Bum Rurkami, aby zachęcać Was do ekspresji siebie poprzez muzykę, do nauki rytmów, integracji poprzez hałaśliwą zabawę i wspólnego spędzania czasu na muzykowaniu.

Teatralki

Będziemy pracować z klasycznymi bajkami w zupełnie niecodzienny sposób, wykorzystując tzw. teatrzyki cieni. Będziecie mogli wymyślać swoje własne opowieści, ćwiczyć wyobraźnię, odkrywać w sobie aktorskie oraz lektorskie pasje i talenty.

Ola – Mała Podróżniczka

Pracująca z nami na co dzień Ola, zaprosi dzieci i młodzież na podróżnicze warsztaty, przeprowadzi z pomocą interaktywnej mapy przez cały świat krok po kroku, tak aby pewnego dnia, każdy z małych podróżników mógł sam ruszyć w nieznane!

Trójwymiar

Zaprosimy Was na zajęcia z rysunku 3D, a sprzętu w postaci specjalistycznych długopisów użyczy nam zaprzyjaźniona Szkoła Szczęścia. Będziecie ćwiczyć zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, szlifować precyzję ruchów, a przez to cierpliwość i koncentrację.

Projektowanie na ekranie

Zaprosimy Was na komputerowe warsztaty projektowe w takich programach jak: Canva, Storybird, PhotoCollage, WordPress oraz Picassa. Pokażemy jak tworzyć książki, e-booki, plakaty, ulotki, kartki, kolaże, blogi i wszystko co tylko Wasza twórcza dusza zapragnie.

Sprytne rączki

Zorganizujemy dla Was różnorodne warsztaty plastyczne – będziecie kleić, wycinać, tworzyć biżuterię z koralików, wykorzystywać pozornie nieprzydatne sznurki, robić coś z niczego, nadawać materiałom drugie życie.

Szablonikowo

Chcemy Wam pokazać, że przy odrobinie wyobraźni, z szablonów stworzyć można prawdziwe cuda – pudła, pudełeczka, szkatułki, figurki, torebki i wiele, wiele innych.

Kółko z pętelką

Podczas tych warsztatów chwycimy w dłonie szydełka! W ich świat wprowadzi nas zaprzyjaźniona artystka, zaczynając od form prostych i przyjemnych, a kończąc na tych bardziej wymagających. Czekać na Was będą włóczki we wszystkich kolorach tęczy i razem powędrujemy po skarb, który podobno leży na ich krańcach.

DIY Art

Chcemy zaaranżować naszą najbliższą przestrzeń w ciekawy i niepowtarzalny sposób i razem z Wami stworzyć gry korytarzowe (np. klasy), gry plenerowe (np. chińczyk, twister), mural. Napis Strefa KreaTYwni już możecie podziwiać! 😉

Miś, krowa i spółka

Specjalnie dla najmłodszych zdobyliśmy chusty animacyjne do zabaw w plenerze, a na ścianach biblioteki zawiesiliśmy specjalne zabawki sensoryczno-motoryczne.

To by było na tyle i aż tyle!

Jako, że kreatywność nie ma wieku, zajęcia będą dla wszystkich. Śledźcie naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku, lub po prostu przychodźcie do biblioteki i pytajcie. Pierwsze zajęcia z szydełkowania, rysunku 3D oraz Bum Bum Rurek już za nami – relacje znajdziecie na naszej stronie.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wszystkie sprzęty zakupione zostały w ramach projektu Strefa KreaTYwni dofinansowanego z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

• 12 grudnia 2018 o 14:07:33 [aktualna wersja] przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno
  • 12 grudnia 2018 o 14:07:33 przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno