Szkolenia w ramach projektu „Ja w internecie”

Gmina Piaseczno jest w trakcie  realizacji szkoleń w ramach projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”. Cykl bezpłatnych szkoleń komputerowych ma zwiększyć świadomość odbiorców i użytkowników internetu na to, co się w nim znajduje, jak legalnie i bezpiecznie wykorzystywać znalezione treści. Szkolenia są prowadzone w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno w czterech miejscach – w Miejskim Klubie Seniora, Bibliotece Głównej i filiach: w Józefosławiu i Złotokłosie. Powstało czternaście grup po dziewięć osób każda. Tematyka zajęć to: Działania w sieciach społecznościowych, Moje finanse i transakcje w sieci, Mój biznes w sieci, Rodzic w internecie oraz Tworzę własną stronę internetową (blog).

– Na spotkaniach uczestnicy poznają nowe trendy związane z sieciami społecznościowymi oraz szeroko pojętą komunikacją, sposobami tworzenia stron internetowych oraz zarządzania swoimi finansami. Ponadto poszerzą swoją wiedzę o sposoby wyszukiwania aktualnych i rzetelnych informacji, wykorzystania sieci w celach informacyjnych, edukacyjnych, jak i rozrywkowych, a ponadto dowiedzą się, jak bezpiecznie z niej korzystać, aby nie paść ofiarą oszustów – mówi Przemysław Kowalski, Instruktor szkoleń.

– Szkolenia komputerowe w ramach projektu „Ja w internecie” to doskonała okazja do poznania nowych narzędzi, zweryfikowania i uporządkowania swojej wiedzy, a także do zobaczenia, jak bezpiecznie wykorzystywać to, co daje nam internet. Część grup już ruszyła, inne niedługo zaczną szkolenia. Mamy nadzieję, że każdy wyniesie z kursu wiedzę i praktyczne umiejętności – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno.

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.