Szkolenie z portalu Literacka Mapa Piaseczna

W ramach projektu „Piaseczyński portal ludzi książki – Festiwal Pięknej Książki” powstał internetowy portal Literacka Mapa Piaseczna. Piaseczyński portal ludzi książki znajduje się pod adresem www.literackamapapiaseczna.pl. Gromadzi on biografie ludzi związanych z książką – m.in. pisarzy, poetów, ilustratorów, grafików, wydawców, historyków, tłumaczy, bibliotekarzy, dziennikarzy, pedagogów, redaktorów. Są to osoby, które mieszkają lub mieszkały w gminie Piaseczno, przebywały tu jakiś czas lub przyjeżdżały w odwiedziny.

W ramach projektu rozpoczynamy cykl szkoleń o portalu. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 października 2017 roku i skierowane było do bibliotekarzy. Pracownicy biblioteki dowiedzieli się jak poruszać się po stronie, gdzie znaleźć informacje, jakie treści zawarte są w biografiach, co znajduje się w poszczególnych zakładkach.

Portal Literacka Mapa Piaseczna będzie sukcesywnie uzupełniany o nowe wpisy biograficzne. Dlatego ważną zakładką jest „Twórz z nami” – znajdziemy tam informacje w jaki sposób można przekazywać nam nazwisko osoby wartej opisania lub jak przygotować biografię.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Piaseczyński portal ludzi książki – Festiwal Pięknej Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno wraz z Fundacją ARKA im. Józefa Wilkonia dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.