„Trupy mnie interesują” – spotkanie z Katarzyną Puzyńską

W czwartkowy wieczór 21 listopada czytelnia Biblioteki Głównej w CEM wypełniła się tłumem gości. Wielu ściskało w dłoniach książki, słychać było podekscytowane rozmowy. Na kogo czekali? Na Katarzynę Puzyńską – autorkę powieści, serii o Lipowie, najbardziej wytatuowaną i jak się okazało najsympatyczniejszą pisarkę kryminałów. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Ostrowska.

Rozmowa dotyczyła głównie pisania, procesu twórczego, lecz także spotkań autorskich, zlotów z czytelnikami i… trupów.

– Na tym polega moja praca, żeby tego trupa gdzieś umieszczać – przyznała autorka, a do kwestii zwłok wracała jeszcze kilkukrotnie podczas spotkania.

Katarzyna Ostrowska pytała autorkę również o ulubione samochody i jej psy. Dużo czasu poświęcono kreacji postaci w książkach, możliwej obsadzie ekranizacji serii o Lipowie, szczegółom fabuły, które pojawiają się w rozmowach z fanami. Było zabawnie i sympatycznie, nie zabrakło pytań z sali. Po spotkaniu do autorki ustawiła się długa kolejka po autografy i zdjęcia. A w ramach podziękowania pisarka otrzymała od nas przepiękny bukiet wymyślony przez kwiaciarnię Zosieńka w Piasecznie.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta Katarzyny Puzyńskiej w naszej bibliotece!