Uprzejmy Łoś opowiada o życiu królików

Zwierzę może stać się przyjacielem człowieka na długie lata. Abyśmy jednak mogli cieszyć się nim jak najdłużej, należy o nie dbać i zapewnić mu opiekę w czasie choroby. W ten sposób między człowiekiem a zwierzęciem powstaje piękna i trwała więź.

W dniu 25.04.2018 r. do Biblioteki w Zalesiu Dolnym przyjechali pracownicy gabinetu weterynaryjnego „Uprzejmy Łoś”. W trakcie spotkania Pan Maciej i Pani Ania opowiadali przedszkolakom o swojej pracy ze zwierzętami. Zabrali ze sobą trójkę wesołych królików: Benia, Bożydara i Basię.

Uczestnicy wraz z prowadzącymi przygotowali przestrzeń dla zwierzaków. Pomieszczenie wypełnił zapach świeżego siana, a obcowanie z królikami dało dzieciom wiele radości. Każdy

z obecnych mógł podejść i przez stetoskop posłuchać bicie małego króliczego serduszka.

W warsztatach wzięły udział dzieci z przedszkola Melodia.

• 26 kwietnia 2018 o 11:20:33 [aktualna wersja] przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno
  • 26 kwietnia 2018 o 11:20:33 przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno