Warsztaty o emocjach cz.2

Gotowi na kolejne warsztaty o emocjach? To dobrze:) Organizujemy 2 część warsztatów dla rodziców, opiekunów, wychowawców, dziadków, pedagogów i wszystkich zainteresowanych w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek”. Ciekawe tematy, forma warsztatowa, małe grupy i wszystko bezpłatnie – karta zgłoszenia udziału.

Kartę zgłoszenia udziału trzeba dostarczyć osobiście lub skanem na adres jozefoslaw@archiwum.biblioteka-piaseczno.pl

Liczba miejsc ograniczona. Organizator powiadomi Uczestnika o przyjęciu zgłoszenia oraz zapisaniu na listę Uczestników.

Regulamin warsztatów

Tematyka warsztatów:

poniedziałek 28 października, godz. 18.00-20.00
Złość. Skąd się bierze? Czemu służy? Jak nad nią zapanować? – Elżbieta Zubrzycka

Elżbieta Zubrzycka – terapeuta, wykładowca, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.  Autorka 6 książek dla dorosłych oraz ponad 30 książek dla dzieci, z których wiele zostało lekturami szkolnymi, ze względu na swój edukacyjny charakter.

Stworzyła Program „Bezpieczne dziecko”, mający chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu poczucia własnej wartości, komunikacji i rozwoju osobistego. Przez 7 lat w Radiu Plus występowała w programie: „I jak to jest, pani psycholog”, a od września 2018 roku w Radio Gdańsk w programie „Książki, które pomagają żyć”.

sobota 9 listopada, godz. 10.00-13.00
Emocje rodzica – pomoc czy przeszkoda w budowaniu więzi z dzieckiem? – Anna Czuba

Podczas warsztatu dowiesz się:

• Do czego właściwie potrzebne mi są uczucia i emocje?
  • Złoszczę się! Niepokoję się. Irytuję się! Czy mogę to okazywać?
  • Czy niechciane emocje są złe?
  • Jak bezpiecznie „wyzłościć” swoją złość, „wysmucić” swój smutek, „wystrachać” strach?
  • Jak ochronić dziecko przed sowimi trudnymi emocjami?

czwartek 21 listopada godz. 18.00-21.00
Emocje nastolatka – Anna Czuba

Głównym celem tego warsztatu jest uświadomienie rodzicom znaczenia uczuć i emocji w budowaniu relacji z nastolatkiem oraz przygotowanie rodzica na radzenie sobie ze swoimi trudnymi emocjami i uczuciami.

Anna Czuba – Certyfikowany Trener Umiejętności Wychowawczych i Realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji). Prowadzi warsztaty, które pomagają rodzicom budować i wzmacniać prawdziwą więź ze swoimi dziećmi. Nauczycielom pomaga budować przyjazne relacje ze swoimi wychowankami. Uczestnicy szczególnie cenią praktyczny wymiar warsztatów. Pracuje też z dziećmi i młodzieżą, głównie w obszarze wzmacniania ich kompetencji emocjonalnej. Prowadzi autorskie warsztaty , które rozwijają inteligencje emocjonalną dzieci. Współpracuje ze szkołami, przedszkolami, świetlicami Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

sobota 16 listopada, godz. 10.00-13.00
Moje dziecko mnie nie słucha – Agnieszka Podleśna

Podczas warsztatów dowiesz się:

• Jak to jest z tą współpracą?
  • Potrzeby jako siła napędowa naszych działań?
  • Co stoi za dziecięcym „nie”; dlaczego dziecko kłamie?
  • Czy moja prośba jest prośbą?
  • Czy symetria w rodzinie jest możliwa?

Agnieszka Podleśna – trener umiejętności psychospołecznych i komunikacji opartej na empatii; realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców; prywatnie: żona i mama 5 dzieci. Prowadzi warsztaty rozwojowe „Kochać bardziej” – cykl spotkań dla rodziców, którzy potrzebują się zatrzymać i wzmocnić w codziennych decyzjach lub zmienić kurs w wybranym przez siebie kierunku. Dla dorosłych organizuje warsztaty rozwojowe o budowaniu relacji opartych na empatii „Ja i Ty jesteśmy tak samo ważni”.

Warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek”.

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.