Wioletta Piasecka w Jazgarzewie i Piasecznie

W Dzień bibliotek i bibliotekarzy filie w Jazgarzewie i na Osiedlu odwiedził wyjątkowy gość – Wioletta Piasecka. Autorka książek dla dzieci m.in. Krówka modnisia, Zagadki piłkarskie, Tańczące czarownice. Pisarka spotkała się z młodymi czytelnikami bibliotek, którym opowiadała o swojej pracy i najnowszych książkach pt. Ignaś – opowieści  patriotyczne oraz Faustynka – opowieści patriotyczne, które wydała w ramach projektu Niepodległa. Biuro Programu „Niepodległa” jest Narodową Instytucją Kultury, dla której organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odpowiedzialny za koordynację obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Autorka bardzo ciekawie opowiadała o Ignacym Janie Paderewskim, były wróżby, kto kim zostanie w przyszłości, było sporo śmiechu, jak zawsze na każdym spotkaniu z Wiolettą Piasecką, która ma niesamowity dar opowiadania.