Wombat podróżnik odwiedził naszą bibliotekę

16 listopada gościem Oddziału dla dzieci i młodzieży, ul. Kościuszki 49 był Marcin  Kozioł – polski pisarz dla dzieci i młodzieży. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów. Przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piasecznie. Odbyli oni niesamowitą „podróż czytelniczą” z zabawnym i ciekawskim Wombatem Maksymilianem. Autor opowiadał o tym, jak powstały książki, uchylał rąbka tajemnicy o przygodach i tarapatach głównego bohatera Wombata Maksymiliana. Dowiedzieliśmy się o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”). A także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”. W kolejnej części „Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach” akcja rozgrywa się w Chinach – od Pekinu i Szanghaju po Hongkong i Makao. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci współpracowały z autorem, zadawały  dużo pytań a także udzielały wielu odpowiedzi.

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.