„Wpadnij i zachwyć się programowaniem” w filii w Józefosławiu

Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania obchodzonego w tym roku pod hasłem „Wpadnij i zachwyć się programowaniem” filia w Józefosławiu zorganizowała szereg spotkań dla dzieci. 11 i 18 października odbyły się zajęcia otwarte dla młodych programistów. 17 października na kodowanie przybyły dwie klasy III ze szkoły Gaudeamus. 20 października dwie grupy programowały w Lokalnym Klubie Kodowania.
Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że programować można nie tylko na komputerze. Dzieci przygotowywały kanapki i herbatę na podstawie obrazków, programowały plastikowe kubeczki, zamieniały się w robota podczas pojedynku w grze Cody Roby, zgadywały obrazki, wydawały polecenia i rysowały obrazki, poznawały system binarny. Na zakończenie uczestnicy mogli na komputerze przejść labirynt lub stworzyć własny.

• 20 października 2017 o 18:02:08 [aktualna wersja] przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno
  • 20 października 2017 o 18:02:08 przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno