Wspomnienia ze spotkań z Wandą Chotomską

„Podróże po lekturze, pamięta się najmilej, wspomina się najdłużej…” – to jeden z wpisów Pani Wandy Chotomskiej w naszej kronice. Dziś wspominamy te wyjątkowe spotkania w Piasecznie. Autorka gościła w naszej bibliotece trzykrotnie – w bibliotece głównej oraz w filii na Osiedlu. Za każdym razem były to wyjątkowe spotkania, pełne humoru, tańca, zabawy ze słowem, spontaniczną  interpretacją wierszy, zawsze ze znakomitym kontaktem z najmłodszymi czytelnikami. Podczas spotkania 1999 roku Pani Wanda tworzyła razem z dziećmi wiersz z rymów, które podpowiadały dzieci, a recytacja odbyła się  w rytmie rapu. W 2002 roku powiedziała, że „Dzieci dostarczają jej mnóstwo pomysłów, podpowiadają jej, tworzą z nią”.  Niezwykle cierpliwie tworzyła poetyckie dedykacje, często rymowane, tworzone na gorąco, opatrzone rysunkiem, chętnie pozowała do zdjęć i odpowiadała na liczne pytania dzieci. Pozostały nam piękne wspomnienia z tych spotkań, zdjęcia i piękne wpisy w kronice. Oraz oczywiście książki, które zawsze będą mieć zaszczytne miejsce na naszych bibliotecznych półkach.