Krótka Przerwa

12 maja 2019 roku w godz. 12.00-17.00 odbędzie się “Krótka przerwa, festiwal odpoczynku” – rozstrzygnięcie konkursu “Piaseczyński Questing” oraz rodzinna gra miejska “Tajemnice Parku Książąt Mazowieckich”, animatorzy, “Czytelnia”, leżaki.

Miejsce: Piaseczno, Park Miejski im. Książąt Mazowieckich, ul. Chyliczkowska. Wstęp wolny. Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno, Stowarzyszenie C.D.N.

Na terenie parku zorganizowana zostanie gra rodzinna „Tajemnice Parku Książąt Mazowieckich”. Podczas tego wydarzenia zwycięzcom konkursu „Piaseczyński Questing” zostaną wręczone nagrody. Finalny efekt konkursu – questy zostaną zaprezentowane i rozdane uczestnikom wydarzenia.

Podczas gry, poza zadaniami związanymi z dziedzictwem Piaseczna, w parku pojawią się animatorzy w historycznych strojach. Na uliczkach parkowych spotkać będzie można panny ze szkoły Cecylii Plater-Zyberkówny, starostę Franciszka Ryxa, a być może nawet samego króla Augusta III. Postacie przywoływać będą istotne osoby, wydarzenia, miejsca z przeszłości Piaseczna. Gra skierowana będzie do całych rodzin i angażująca starszych i młodszych mieszkańców.

Cały Park będzie podzielony na strefy z różnymi formami aktywności dla mieszkańców. Głównie jednak zapraszamy piasecznian do nieco innego sposobu spędzenia czasu wolnego dla całych rodzin. Proponujemy zrobienie sobie KRÓTKIEJ PRZERWY w coraz bardziej pędzącym świecie. Zapraszamy między innymi do „Czytelni”, „ Ryneczka Umiejętności”, Strefy leżakowej, Strefy gier rodzinnych i animacji , Strefy „ Ciało i umysł”.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/373382893262919/

Ten wpis nie był jeszcze edytowany.