Z Karaibów wprost do naszych bibliotek!

Czy można pomagać, czytając książki? Można!

W poniedziałek 12 marca i wtorek 13 marca biblioteki na terenie gminy Piaseczno odwiedziła Ewa Kołodziejczyk, autorka książki Cziczi jaszczurka z Karaibów. Bajka jest nie tylko interesującą opowieścią przygodową, lecz także ma za zadanie pomóc podopiecznym Fundacji Żar Serca, ponieważ dochód z jej sprzedaży przekazany zostanie na leczenie dzieci.

Podczas spotkań pisarka zachwyciła swoimi barwnymi opowieściami maluchy, które pojawiły się w Oddziale dla dzieci i filiach Piaseczno-Osiedle, Złotokłos, Jazgarzew, Zalesie Górne i Józefosław. Dzieci dowiedziały się, że pomysł na stworzenie bajki wziął się z podróży na Karaiby, a także wysłuchały fragmentu opowieści, w której bohaterami są jaszczurka i piraci. Nie zabrakło też pytań – dzieci chciały dowiedzieć się więcej na temat piratów, ilustracji, a nawet prosiły o zdradzenie dalszego ciągu opowieści, a także próbowały wyjaśnić, czym jest inspiracja i doświadczenie. Na koniec przyszedł czas na zdobycie nowych książek do domowej biblioteczki, a każdy egzemplarz Cziczi został podpisany przez uśmiechniętą autorkę.

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.