Zmiana klimatyczna: fakty i mity

Pierwszy wykład w ramach wspólnej akcji Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie oraz aktywistów z Alarmu dla Klimatu – Piaseczno #KULTURAdlaKLIMATU dotyczył zmiany klimatycznej. Prowadzący, dr hab. Jacek Pniewski z Instytutu Geofizyki z Uniwersytetu Warszawskiego, wygłosił wykład na temat przyczyn globalnego ocieplenia. Przedstawił historię badań nad zmianami, mówił o zagrożeniach, jakie się z tym wiążą oraz o możliwych rozwiązaniach. Temat wzbudził wiele emocji wśród publiczności. Pytań było wiele, szczególnie o lokalne działania, jakie mogą się przysłużyć poprawie sytuacji.

Wszystkich zainteresowanych ekologią zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach akcji #KULTURAdlaKLIMATU. Już w lutym odbędzie się prelekcja o smogu.