Życie w habicie? To nie tak jak myślisz!

W piątek, 14 czerwca, w Bibliotece w Zalesiu Dolnym spotkaliśmy się z czytelnikami i sympatykami na wernisażu wystawy wyjątkowych fotografii Karoliny Klimeckiej wykonanych w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek w Orliku.

Sama autorka witając zgromadzonych gości powiedziała, że tymi zdjęciami chciała „odczarować” wizerunek smutnej siostry zakonnej, którą można spotkać wyłącznie w ławach kościelnych z różańcem w ręku. I jej słowa potwierdzają fotografie, które zawisły w zalesiańskiej bibliotece – możemy na nich zobaczyć Siostry Franciszkanki podczas codziennych prac przy uprawie roślin, ale też na przykład podczas jazdy na rolkach. Nie brakuje na nich uśmiechu – przy gotowaniu obiadu, praniu, na próbie chóru, czy na rowerze. O tej nieznanej powszechnie stronie zakonnic opowiedziała zebranym pani Marta Gołębiewska, podkreślając ich bezinteresowne zaangażowanie w pomoc dzieciom, seniorom i chorym.

W tej wyjątkowej atmosferze postanowiliśmy podziękować naszym niezastąpionym wolontariuszom, którzy przez pół roku wspierali większość wydarzeń w naszej placówce, jak również realizowali projekt Jesteśmy, w ramach którego co tydzień odwiedzali Dom Seniora w Zalesiu Dolnym aby towarzyszyć i czytać pensjonariuszom.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach otwarcia biblioteki do końca lipca bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy!

• 17 czerwca 2019 o 15:03:27 [aktualna wersja] przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno
  • 17 czerwca 2019 o 15:03:27 przez Filia Zalesie Dolne Biblioteka Piaseczno