Dąsacze, Śmiechołki, Bałaganiaki czyli Humorki w bibliotece!

Dzisiaj filię w Józefosławiu opanowały Dąsacze, Śmiechołki, Bałaganiaki, Leniwczaki, Wstydzołki! Kto to taki? Rodziny zamieszkujące miasteczko Humorki:) A humorów nam dziś nie brakowało! Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu zwiedziły bibliotekę, by następnie usiąść na dywanie i posłuchać opowieści. Przeczytaliśmy historię o Dąsaczach Agnieszki Zimnowodzkiej i zastanowiliśmy się wspólnie co można robić, gdy mamy „dąsawkę”, czyli zły humor. Spróbowaliśmy magicznego napoju, który pozwolił nam skakać do góry z radości. Co może nam poprawić nastój? Na przykład wysłuchanie  audiobooka „Rozśmieszajki, rozmyślanki, usypianki” czy przeczytanie śmiesznej książki np. „Bałaganiaki”. Można też coś zbudować z klocków, a można też stworzyć całe miasteczko Humorki jak uczniowie podczas zajęć. Składali domki, samochody, drzewa i ludziki, przyklejali do makiety – i tak powstało nasze piękne miasteczko. Na zakończenie dzieci otrzymały nasze słodkie zakładki:)

Warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek”.