Przesiej słowo, czyli o uważnej komunikacji

Czasem historia brzydkiej gąsienicy może być inspiracją do niezwykle ciekawych rozmówek o świecie dziecięcych rozterek, problemów i zmagań z różnymi uczuciami. Tak stało się dzisiaj podczas porannego spotkania przedszkolaków z Incy-Wincy w książkowej krainie. Były „krówkowe” zagadki ze świata zwierząt, była historia motylkowego cyklu zrobiona z makaronu, ale przede wszystkim była krótka wycieczka do Krainy Uważności. Dzieci usłyszały historię pewnego mędrca, aby przesiewać wszystko co mówimy przez trzy sita: prawdy, dobroci i pożyteczności. Was również zapraszamy do Krainy Uważności, by ją odkrywać wspólnie z dziećmi dzień po dniu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• 29 maja 2019 o 14:52:49 [aktualna wersja] przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno
  • 29 maja 2019 o 14:52:34 przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno