Warsztaty z projektu „Piaseczyński portal ludzi książki – Festiwal Pięknej Książki”

W ramach projektu „Piaseczyński portal ludzi książki – Festiwal Pięknej Książki” i odbyły się trzy warsztaty z wyszukiwania informacji o ludziach książki w naszym otoczeniu – 8 czerwca w filii Piaseczno-Osiedle, 12 czerwca w Oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki głównej oraz 13 czerwca w filii w Józefosławiu. Spotkania poprowadziła dziennikarka „Przeglądu Piaseczyńskiego”, zafascynowana lokalną historią Joanna Grela.

Młodzież dowiedziała się o idei projektu oraz o powstającym piaseczyńskim portalu ludzi książki. Prelegentka wyjaśniała jak stworzyć biografię, jakie informacje będą potrzebne. Opowiadała jak zacząć poszukiwania, gdzie szukać informacji oraz co najważniejsze jak weryfikować znalezione informacje. Pani Joanna zwróciła uwagę, że najlepsze źródło informacji to inni ludzie – rodzina, sąsiedzi, nauczyciele oraz miejsca, takie jak kościoły, archiwa, biblioteki. Zachęcała młodzież do wzięcia udziału w projekcie, ponieważ jest to niesamowita przygoda – jak zabawa w detektywa.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Piaseczyński portal ludzi książki – Festiwal Pięknej Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno wraz z Fundacją ARKA im. Józefa Wilkonia dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.