Zezia ma zeza, a giler gile w nosie…

… czyli kalambury literackie!

Roześmiane buzie uczniów, dobra zabawa, kreatywność w pokazywaniu i rysowaniu, dużo pozytywnych emocji i dobrej energii we współdziałaniu. Tak można podsumować twórcze lekcje języka polskiego uczniów klas 7a i 7c, które odbyły się 5 października w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach. Organizatorami zajęć były osoby realizujące projekt „Przekąski literackie”, który ma za zadanie promować czytelnictwo.

Siódmoklasiści zagrali w kalambury literackie. Ich zadaniem było rysowanie lub pokazywanie tytułów znanych im utworów literackich. Utrwalili w ten sposób kanon lektur szkolnych, ale też wykazali się znajomością książek czytanych dla przyjemności. Uczniowie bardzo sprawnie radzili sobie z odgadnięciem tytułu. Prowadzący kalambury byli pełni podziwu, gdy odgadująca tytuł grupa w ciągu kilku sekund, niemal po pierwszym pokazanym geście lub po pierwszym pociągnięciu kreski, znała już odpowiedź. Poziom gry był bardzo wyrównany.

Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki, jakżeby inaczej, skoro kalambury literackie miały zachęcać do czytania. Natomiast wszyscy uczestnicy zajęć dostali zakładki do książek i naklejki promujące projekt „Przekąski literackie”.

Jak zawsze zachęcamy do śledzenia bloga projektu gdzie znajdziecie więcej zdjęć i relacji z naszych wydarzeń!

Projekt ,,Przekąski literackie” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie „Ciąg Dalszy Nastąpi” we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.