Konkursy literackie, tworzenie zakładek do książek, pokazy kulinarne i quizy żywieniowe – to część atrakcji, które oferowało stoisko Biblioteki w Józefosławiu podczas 3 Biegu Ulicznego J&J i Pikniku Rodzinnego 12 czerwca 2016 roku.

Stoisko biblioteki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dorośli i dzieci mogli uczestniczyli w konkursie na słynne pary literackie. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę – książkę, długopis lub przypinkę. Dzieci malowały metrową bajkową kolorowankę oraz robiły zakładkę do książek. Chętni wypisywali na kartkach za co lubią bibliotekę – kartki ozdobiły wejście do namiotu. Na stoisku gościła lokalna pisarka Marta Precht, która sprzedawała i podpisywała swoje książki.

Na stoisku Biblioteki odbywały się także pokazy kulinarne z projektu „Zdrowa mama, zdrowe dziecko” realizowanego w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Panie dietetyczki – Dorota Szostak i Marta Świerzbin – przygotowały 4 smakowite przekąski dla lubiących zdrowe jedzenie. Można było spróbować kanapek z pastą z humusu i buraka, sałatki ze szpinakiem, brokułem, truskawkami oraz fetą, a także koktajlu czerwonego z arbuza, truskawek i mięty oraz koktajlu zielonego z ogórka, jabłek, banana i pietruszki. Chętnych na degustacje nie brakowało:) W ramach projektu zainteresowani uczestniczyli w quizie żywieniowym wygrywając nagrodę – poradnik o żywieniu kobiet w ciąży, żywieniu niemowląt lub żywieniu dzieci od 1. do 3. roku życia. Dużą atrakcją stoiska kulinarnego był analizator składu ciała, który pokazywał co warto lub trzeba zmienić, żeby być zdrowym.

Dziękujemy organizatorowi Stowarzyszeniu „Pomysł na Józefosław” oraz wszystkim, którzy aktywnie przyczynili się do przygotowania imprezy.