Zakodowani w Bibliotece – Oddział dla dzieci i młodzieży

Dnia 21.10.2016 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się zajęcia z kodowania. Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytanie, czym jest kodowanie i jakie może ono mieć zastosowanie w codziennym życiu. Dzieci poznawały tajniki programowania poprzez zabawę, dzięki prostemu zestawowi gier – Cody Robi. Jedna z nich polegała na sterowaniu robotem poruszającym się po planszy poprzez wydawanie poleceń. W rolę robotów wcieliły się dzieci, a za planszę posłużyła mata do gry „Twister”.

W drugiej części spotkania dzieci wykorzystały wiedzę z poprzedniego ćwiczenia. Programowały ruchy małpki w taki sposób, by ta dotarła do swojego banana. Każdy z uczestników dostał pamiątkową przypinkę.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy 3 C Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Zajęcia odbyły się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania i Lokalnego Klubu Kodowania działającego w Bibliotece Głównej przy ulicy Kościuszki 49.

W trakcie zajęć zostały wykorzystane zestaw gier Cody Robi i aplikacja CodeMonkey.